Tek Silikonlu Dış Cephe Boyası
Tek Silikonlu Dış Cephe Boyası

Tek Silikonlu Dış Cephe Boyası

5,00
Fiyat : ₺85,00(KDV Dahil)

Tek Silikonlu Dış Cephe Boyası

 › Solmayan kalıcı renkler

› Yüksek örtme gücü
› Uzun ömürlü özel waks katkılı
› Hidron ve silikon katkılı
› Kuruma öncesi yağmura dayanıklı
› Dekoratiftir iyi yayılır

:

 

Stiren akrilik kopolimer bağlayıcılı, silikon katkılı su bazlı dekoratif mat bir dış cephe boyasıdır.

Silikon ve hidron katkısı ile tuzlu ve nemli ortamlarda (deniz, orman vb.) yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde buhar boya ve sıvalı yüzeye zarar vermeden ortamı terk ederken, düşük su emme özelliği ile boya yüzeyinde yumuşama, kabarma, dökülme yapmaz. Hidron özelliği ile de su ve nemin boya tarafından emilmesi engellenir, erken yağmur direnci sağlar, boya ömrünü uzatır. UV direnci ile renkleri solmayan, mükemmel yapışma, yayılma, yüksek örtme gücü ile uzun ömürlü mat son kat dış cephe boyasıdır.

Binaların dış kısımlarında her türlü duvar, betopan sıva, brüt beton, gaz beton, tuğla gibi yapı elemanlarında uygun astarı ile kullanılır. İstendiğinde iç cephelerde de dekoratif amaçla kullanılır.

Kullanmadan önce iyice karıştırınız. Rulo ya da fırça ile uygulayınız. İnceltme oranı uygulama yapılan yüzeyin özelliğine göre % 25-30 oranında su ile inceltilebilir. Katlar arası bekleme süresi en az 1 saattir. Uygulama yapılacak zeminde kir, yağ, toz veya kabarmış gevşek boya kalıntıları tamamen temizlenmelidir. Sıva da bulunan aşırı çatlak ve oyuklar sıva türü malzemeler ile tamamen doldurulduktan sonra Tek İzolan Astar 1/7 oranında inceltilerek yüzeyin doyurulması ve tozların sıvaya yapışması sağlanmalıdır. Tek Akrilik Astar Boya ile astarlama işleminden sonra boya işlemine geçilmelidir. Yüzeyde hata yok ise Tek Akrilik Dış Cephe Astarı uygulamasından sonra boya işlemine geçilmelidir.

+5 ile +30 C°’dir. Gece ve gündüz arasındaki ısı farkının çok olduğu mevsim geçiş dönemlerinde uygulamanın öğle saatlerinde (11:00 - 14:00) yapılması önerilir. Minimum (en az) 2 kat boya uygulaması yapılmalıdır.

20 °C’ de; dokunma kuruması 1 saat, toz tutması 2 saat, tam kuruması 24 saattir.

Renklere ve uygulama yüzeyinin özelliğine göre 1 L boya 12-16 m², 1 kg boya ile 10-14 m² alan boyar. (Tek katta 28 ± 5 mic için)

 

 

Görüntülemekte olduğunuz renkler, orijinal renk tonlarına en yakın şekilde seçilmesine rağmen,

 

PC/tablet/akıllı telefonların ekran özelliklerine göre farklılık gösterir. 

Kişiye özel yapılan renkli boyalarda iade veya değişim yoktur.

Beğendiğiniz her hangi bir rengi ücretsiz bir şekilde sepetinize ekleyebilirsiniz.

 

İndirimli Ürünler