Tek Full Saten Alçı Astarı
Tek Full Saten Alçı Astarı

Tek Full Saten Alçı Astarı

5,00
Fiyat : ₺29,99(KDV Dahil)

Lütfen ağırlık seçiniz

› Su bazlı, Kullanıma hazır, Hızlı kuruma
› Mikro tanecikleri ile alçı zemini güçlendirir
› Zamanla dökülme ve alçı çatlaklarını önler
› Su buharı geçirgenliği yüksek ve nefes alır
› Camsı film oluşturmaz, Zamandan tasarruf
› Boyanın iyi yapışmasını sağlar
› Sonkat boyanın soyulmasını engeller
› Fırça veya rulo izi bırakmaz, çevre dostu
› Sıcak ortamda boyanın erken kurumasını ve çatlamasını engeller

:

*Saf akrilik reçine esaslı, su bazlı ve kullanıma hazır alçı gibi çok emici yüzeylerde güçlü boya filmi oluşturmak, zaman içinde boya kabarması, renk değişimi gibi sorunları yaşamamak için geliştirilmiş özel şeffaf yüzey astarıdır.

*Tozuma özelliği taşıyan yüzeylerde alçı, saten alçı, badana, alçıpan, kireç gibi düşük kaliteli ve çok emici özellik taşıyan yüzeylerde tuğla, brüt beton, sıva yüzeylerde de zemini güçlendirmek amacıyla kullanılır.

*Yapısında bulunan mikro tanecikler sayesinde alçı yüzeyde bulunan zayıf alçı taneciklerini bağlayarak yüzeyin emiciliğini tamamen önler. Alçı yüzeyi derinlemesine emerek alçı zemini güçlendirir. Üzerinde camsı bir tabaka oluşturmadığı için; alçıdan sonra uygulanacak boya filminin yüzeye güçlü tutunmasını, boya sarfiyatının azalmasını ve erken kurumasını sağlar. Uygulama esnasında fırça ve rulo izini engeller. Son kat boyanın kuruma zamanını değiştirmez ve uzun vadede boya kabarmasını engelleyerek uzun ömürlü sağlam zemin oluşturur.

*Eski boyalı yüzeylerde; kabarmış, gevşek boya kalıntıları tamamen temizlenmeli ve seviye farkı var ise düzeltilmelidir. Zemin üzerindeki toz tamamen alınmalı ve yüzeyin temiz ve kuru olduğundan emin olunmalıdır. Yeni saten alçı uygulanmış yüzeylerde, alçı tamamen kuruduktan sonra zımparalanmalı, yüzeydeki toz nemli bir bez veya fırça ile temizlendikten sonra ise saten alçı uygulaması yapılmalıdır. Ürün kullanıma hazırdır. Fırça veya rulo ile uygulayınız.

*Ortam ve uygulama yüzeyinin sıcaklığı + 5 ile 30 °C olmalıdır.

*20 °C ve % 60 nemli ortamda dokunma kuruması; 1 saat, tam kuruma 24 saattir. Uygulama yüzeyinin özelliğine ve ortam koşullarına bağlı olarak değişim gösterebilir.

*Uygulama zeminine bağlı olarak ortalama tek katta 10 -18 m² /L kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

*15 -2,5 - 0,75 L

*Renk Şeffaf

İndirimli Ürünler