Tek Dış Cephe Kaplama Astarı 20/1
Tek Dış Cephe Kaplama Astarı

Tek Dış Cephe Kaplama Astarı 20/1

5,00
Fiyat : ₺139,99(KDV Dahil)

AĞIRLIK: 20 kg

› Yüksek yapışma gücü
› Sağlam yüzey
› Mat yüzey
› Mikro kanallı
› Isı yalıtım levhası ile boya arasındaki
› Su buharının dışarı atılmasını sağlar
› Düşük su emme
› Makro dolguları beton yüzey ile uyumlu
› Mikro dolguları ile örtücü dür.
› Uygulama yüzeyini sertleştirir
› Leke ve kirlerin, üst yüzeye çıkmasını engeller

:

Silikonlu Dış Cephe Kaplama Astar 

*Su bazlı akrilik reçine esaslı mikro ve makro tanecik boyutlu inşaat malzemelerine uyumlu ve dayanıklı mat dış cephe astarıdır.

*Dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerine veya sıva, beton, tuğla vb. inşaat yüzeylerde ilk astar olarak kullanılır. Üzerine gelecek son kat kaplamalar için sağlam tutucu bir zemin hazırlar.

*Isı yalıtım sistemlerinde kullanılan polistiren levhaların su emme ve su buharı geçirgenliği olmadığı için atmosferdeki yağmur ve su buharından ıslanan boya tabakasından emilen su ve nem polistiren levhalara ulaştığında su buhar dışarı tekrardan atılamadığı için boya kabarmalarına neden olmaktadır. Tek Silikonlu Dış Cephe Kaplama Astarı son kat boyanın tutunacağı zemin oluşturur, zeminde var ise lekelerin üst zemin boyasına ulaşmasını engeller. Kimyasal yapısında bulunan mikro kanalları sıva ile polistiren levha arasında kalan nemin dışarı atılmasını sağlarken, içeriğindeki silikon sayesinde su emilmeden dışarı atılır, son kat boyanın ömrünü uzatır.

*Eski sıvalı yüzeylerde tamirat işlemi tamamlandıktan ve gerekli kuruluk sağlandıktan sonra yüzeyin tutuculuğunu arttırmak için yüzeye çentik atılması önerilir. Solvent esaslı bir boya ile kaplamış yüzeylerde uygulamadan önce yüzey tamamen zımparalanarak oksit tabakası yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Yeni sıvalı yüzeylerde ise sıva tamamen kuruduktan sonra (en az 6 hafta) yüzey üzerindeki toz ve kirler tamamen temizlenmelidir. Tek Silikonlu Kaplama Astarı kullanıma hazır olup gerekli durumlarda en fazla % 5 oranında su ile inceltildikten sonra fırça veya rulo ile tek (1 kat) kat halinde uygulama yapılmalıdır. Uygulama yağmur esnasında yapılmamalıdır yağmur sonrasında yüzey kuruduktan sonra uygulamaya geçilmelidir. Uygulamadan sonra ise astar en az 1 gün yağmurdan korunmalıdır. Direkt güneş ışınların geldiği saatlerde ve rüzgar hızının fazla olduğu durumlarda çok seri olarak çalışılması ya da gölgelik yapılması gereklidir. Uygulama yüzeyinin ve hava sıcaklığının değeri + 5° C üzerinde olmalıdır. Rulo veya fırça ile uygulayınız. Kullanıma hazır olup gerekli durumlarda en fazla % 5 su ile inceltilebilir.

*Ortam ve uygulama yüzeyinin sıcaklığı + 5 ile 30 °C olmalıdır.

*20 °C ve % 60 nemli ortamda; dokunma kuruması 6 saat, tam kuruma 24 saattir.

*Uygulama zemine bağlı olarak ortalama tek katta 250-400 gr/ m² kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

İndirimli Ürünler