Tek Boya Sun Shine Dış Cephe Vernik Renksiz
Tek Boya Sun Shine Dış Cephe Boyası

Tek Boya Sun Shine Dış Cephe Vernik Renksiz

5,00
Fiyat : ₺110,50(KDV Dahil)

 › Su bazlı parlak › Leke ve kir tutmaz
 › Düşük VOC › Yüksek su buharı geçirgenliği
 › Nefes alma › Esnek › Hızlı kuruma › Renksiz
 › Temiz ve canlı dış cepheler › Boya Koruma
 › Su ve atmosferik etkilere dayanıklı
 › Kullanıma hazır › Düşük VOC ile çevre dostu
 › Sert ve yumuşak zemine uygun › UV korumalı
 › Zamandan kazanç › Sıcak, soğuk, yağış ve
 nemden etkilenmez

 

Lütfen ağırlık seçiniz

:
Tanım

Su bazlı 100% akrilik reçine esaslı mevsimsel hava koşullarından (donma-çözülme yüksek ısı, nemden) etkilenmeyen, esnek, su itme özelliği olan, parlak, renksiz olup, sert ve yumuşak zemine uygulanabilme özelliğine sahiptir. Düşük VOC değeri, yüksek UV direnci ile dış cephe uygulamaları, ahşap yüzeylerde vernik amaçlı kullanılması için üretilmiş dekoratif ve koruyucu özel bir su bazlı verniktir.

Özellikler

Yüzeyde var olan dış cephe boyasını koruma altına alan Sunshine Dış Cephe Vernik; yüksek UV direnci, mükemmel yapışma ve su itme özelliği ile atmosferik hava koşullarına dayanıklı olup renk solmasını engeller. Mevsimsel ısı farkından dolayı meydana gelecek esnemelere karşı kabarma, soyulma, dökülme yapmaz. Düşük hava sıcaklığında (-10 - 15 °C) boya yüzeyinde buz tabakası olmadığı gibi yüksek hava sıcaklığında ve deniz kıyısındaki tuzlu su buharına dayanıklıdır, ilk günkü canlılığını korur. Su itme özelliği ile yüzeyde leke ve kir tutunmasına izin vermez, yüksek su buharı geçirgenliği ile nefes alan uzun ömürlü, estetik sağlam canlı yüzeyler elde edilirken düşük VOC değeri ile çevrecidir.

Kullanım Yerleri

Tüm iç, dış yüzeyler ve ahşap yüzeylerde vernik amaçlı kullanılır.

Uygulama Şekli

Eski boyalı yüzeylerde; uygulama yüzeyinde bulunan toz, kir, eski kabarmış boya kalıntıları yüzeyden uzaklaştırılmalı özellikle tebeşirlenmiş ve tozlu yüzeylerdeki gevşek boyalar ortamdan uzaklaştırılmalıdır. Yüzey üzerinde seviye farkı var ise uygun sıva veya macun ile düzeltilmeli, macun işleminden sonra zımparalanmalıdır. Yüzeydeki tozlar alınmalı ve zeminin tamamen kuru ve temiz olduğundan emin olunmalıdır. Daha sonra; zemine uygun astar uygulanmalıdır. Dış cephe son kat uygulamasından en az 7 gün sonra, son kat boyanın ömrünü uzatmak, temiz ve canlı görünümünü sağlamak için Tek Dış Cephe Sun Shine Vernik uygulaması yapılmalıdır. Düzgün ve net görünüm elde etmek için, uygulama zeminin emicilik oranının her yerde aynı olması gerekmektedir. Ürün kullanıma hazır olup, fırça ya da rulo ile tek kat uygulanmalıdır. İkinci kat uygulama yapılacak ise en az 24 saat beklenmelidir. Çok sıcak mevsim koşullarında ve yüksek binalarda fırça ve rulo izini ile erken kurumayı engellemek için gölgelik kullanılması, en fazla % 5 oranında su ile inceltilmesi ve 2 kişinin aynı anda uygulama yapması önerilmektedir.

İndirimli Ürünler