Tek Boya Su Kes Astarı

Tek Boya Su Kes Astarı

5,00
Fiyat : ₺35,00(KDV Dahil)

Lütfen ağırlık seçiniz

› Su bazlı
› Mükemmel yapışma
› Elastik
› Sağlam sızdırmaz yüzey
› Yüksek kapatma

:

 Tek Boya Su Kes Astarı

 

*Özel modifiyeli saf akrilik kopolimer esaslı, her türlü yüzeye uygulama imkânı veren elastik uzun ömürlü, su izolasyonu için geliştirilmiş opak bir astar boyadır.

*Elastik özelliği ile çatlama ve kırılma yapmaz. Kuruduktan sonra sıcak ve soğuk hava koşullarından etkilenmez elastikiyetini korur. Uygulama yüzeyinde teneffüs özelliği sağlar zayıf kimyasallara dayanıklı ve dekoratiftir.Düşük VOC ile çevrecidir.

*Yapılarda su ve rutubet geçirimsizliği isteyen beton sıva, tuğla, briket, ytong, oluklu ve oluksuz asbestli çatı kaplama levhaları, çatı, balkon, teras gibi yapılarda, pencere ve kapı pervazları, havuz, su depoları kanallar vs. gibi alanlarda kullanılabilir.

*Su Kes kesinlikle nemsiz, kuru ve temiz yüzeylere uygulanmalıdır. Sıva ve beton yüzeylerin yıkanması tavsiye edilir. Uygulanacak yüzey düz olmalı göllenmeye sebep olacak yüzeyler düzeltilmelidir. Sürülecek satıhlar üzerindeki yağ, kir, toz ve gevşek zeminler temizlenmelidir. Yatay ve düşey kenar birleşimlerinde 5 cm’ lik şerit halinde elyafla karıştırılmış Su Kes çekildikten sonra yüzeylerin durumuna göre Su Kes; %100 nispetinde su ile inceltilerek bir astar kat çekilmeli ve bunun üzerine ikinci kat inceltilmeden uygulanmalıdır. Uygulanan her kat bir önceki katın uygulamasından en geç 24 saat sonra ters yönde yüzeye tatbik edilmelidir. Kapalı mekânlarda yüzey su kes uygulmasından önce ve sonra ısıtıcılarla kurutulmalıdır. 24 saat sonra bütün yüzeye Su Kes iki kat halinde fırça veya rulo ile uygulanır.

*Kuru havalarda +5 °C ve +35 °C arasındaki sıcaklıklarda uygulanmalıdır. Ayrıca Su Kes üzerinde gezilecek ve mekanik darbelere maruz kalacak ya da içme suyu depolarında kullanılacak ise koruyucu bir kaplama yapılması gerekir.

*20 °C ve % 60 nemli ortamda dokunma kuruması; 30 dakika, ilk kuruma süresi 12 saat, tam kuruma 24 saat, test kuruma süresi 24 saattir.

*Uygulama zeminine ve amacına göre : 200-500 g/m² olup kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

*Renk : Beyaz

İndirimli Ürünler