Tek Boya Su Bazlı Saten Beyaz Boya
Tek Boya Su Bazlı Saten Boya

Tek Boya Su Bazlı Saten Beyaz Boya

5,00
Fiyat : ₺230,00(KDV Dahil)

› Beyaz
› Tam silinebilir
› Yüksek su buharı geçirgenliği
› Yüksek örtme gücü
› İpek parlak görünümlü
› Dekoratif ve iyi yayılır

Lütfen ağırlık seçiniz.

 

:

 

Tanım


Su bazlı stiren akrilik reçine esaslı ipek mat bir iç cephe boyasıdır.

Özellikler


Sararmayan, örtücülüğü yüksek, esnek yapıda, ipek mat dokulu bir iç cephe boyasıdır. Yüksek su buharı geçirgenliği ile nefes alan ve iç mekanlarda oluşan nemin dışarı atılması ile terleme yapmayan, kaygan yüzeyi ile kir ve toz tutmayan, tam silinebilme özelliği ile uzun ömürlüdür.

Kullanım Yerleri


Binaların iç kısımlarında her türlü duvar betopan, sıva, tuğla, alçı gibi yapı elemanlarında uygun astarı ile koruyucudur ve dekoratif amaçla kullanılabilir

Uygulama Şekli


Kullanmadan önce homojen olana dek karıştırınız. Boyanacak zeminin ve ortam sıcaklığının +5 ile 30 °C olmasına dikkat ediniz. Fırça veya saten rulo ile uygulama yapınız. İnceltme oranı: Birinci ve ikinci kat uygulamasında en fazla %10 oranında su ile incelterek kullanılmalıdır. Zayıf ve kirli zeminlerde kir, yağ, kabarmış boya kalıntıları temizlenmeli, çatlak ve çukur zeminler düzeltildikten sonra zeminin tamamen kuru olduğundan emin olunduktan sonra Tek Silikonlu İç Cephe Örtücü Astar ile astarlanmalıdır. Çok zayıf ve tozlu zeminlerde (alçı gibi) Tek Full Saten Alçı Astarı ile yüzey doyurulduktan 6-12 saat sonra, Tek Silikonlu İç Cephe Örtücü Astar ile astarlanmalı, astarlandıktan 8 saat sonra boya işlemine geçilmelidir. Önerilen kat sayısı en az 2’dir. Katlar arası bekleme süresi 23 ± 2 °C ortamda 6 saattir.

Uygulama Sıcaklığı


Ortam ve yüzey sıcaklığı + 5 ile 30 °C arasında olmalıdır.


Kuruma Süresi


20 °C ve % 60 nemli ortamda dokunma zamanı: 2–4 saattir. Sert kuruma zamanı: 24 saattir. ( 22 ± 3 °C ) Kimyasal mukavemeti: 72 saattir. ( 3 gün )


Kaplama Gücü


Renklere ve uygulama yüzeyine bağlı olarak tek kat olarak ( 25 ± 5 mic kuru film kalınlığında ) 1 L boya 10 - 12 m² 1 kg boya 7 - 9 m² alan kaplar. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.


Ambalaj Tipleri


15 - 7,5 L

 

Benzer Ürünler
İndirimli Ürünler