Tek Boya Endam Efekt Dekoratif Beyaz İç Cephe Boyası
Tek Boya Endam Efekt Dekoratif İç Cephe Boyası

Tek Boya Endam Efekt Dekoratif Beyaz İç Cephe Boyası

5,00
Fiyat : ₺60,00(KDV Dahil)

 › Kokusuz
 › İpek parlaklığı
 › Nefes alır
 › Dekoratif
 › Kullanıma hazır
 › Su bazlı
 › Yüksek örtme gücü
 › Kir ve leke tutmaz
 › Yüksek su buharı geçirgenliği
 › Su ve alkaliye dayanıklı
 › Işık yansıtma özelliği
 › Tam yıkanabilir ve silinebilir
 › Farklı uygulama aparatları
 › Farklı desen ve renk görünümlü

Lütfen ağırlık seçiniz.

 

:

Tanım

% 100 Su bazlı akrilik reçine esaslı sedef ve desenli görünümlü ipek parlak dekoratif bir boyadır.

Özellikler

Yaşam alanı olan iç mekanlarda ışığın geliş açısına göre farklı renk ve desenli görüntü oluşturur. Su bazlı, kokusuz, örtme gücü yüksek, kolay uygulanır, leke ve kir tutmaz, uygulandığı yüzeye inci parlaklığı verir. İnceltme işlemi gerektirmez, kullanıma hazır farklı uygulama aparatlarıyla ışığın yansımasına bağlı olarak, farklı nüans ve desenler oluşturur. Yüksek su buharı geçirgenliği ile nefes alır ve dekoratiftir.

Kullanım Yerleri

Binaların iç yüzeylerine dekoratif amaçlı uygulanan, silinebilir, farklı uygulama aparatları ile ışığın yansımasına bağlı, sedefli desenler oluşmasını sağlayan, dekoratif amaçlı uygulanan iç cephe boyasıdır.

Uygulama Şekli

Eski boyalı yüzeylerde, var ise, duvar kâğıdı sökülmelidir. Uygulama yüzeyinde bulunan toz, kir, eski kabarmış boya kalıntıları yüzeyden uzaklaştırılmalı özellikle tebeşirlenmiş ve tozlu yüzeylerdeki gevşek boyalar temizlenmelidir. Yüzey üzerinde seviye farkı var ise, uygun macun ile düzeltilmeli ve zımparalanmalıdır. Yüzeydeki tozlar alınıp, zeminin tamamen kuru ve temiz olduğundan emin olunduktan sonra tek iç cephe astarı uygulanmalıdır. Astar uygulamasından 1 gün sonra, Tek Endam Efekt uygulaması yapılmalıdır. (pürüzsüz bir yüzeye uygulama yapılmalıdır). Seçtiğiniz rengin bir ya da iki ton açığı olan su bazlı mat boyayı, saten rulo yardımıyla duvara sürün. Boya kuruduktan sonra, saten ruloyla bir kat Tek Endam Sedef Efektli Boya sürün. Sedef boya kurumadan kristal sünger, efekt aparatıyla istenilen deseni verin. Desenin devamlılığını sağlamak için aparatı aynı hareketlerle kullanın. Kullanıma hazırdır. Kesinlikle inceltme yapılmamalıdır. Not: Sedef boya uygulamasını iki kişiyle yapın. Bir kişi boya uygulamasını yaparken diğeri seçilen efekt aparatıyla desen verebilir. Sedef boya, kurumadan desen verme işlemi tamamlanmalıdır.

Uygulama Sıcaklığı

Ortam ve uygulama yüzeyinin sıcaklığı + 5 ile 30 °C olmalıdır.

Kuruma Süresi

20 °C ve % 60 nemli ortamda; dokunma kuruması 30 dakika, ikinci kat uygulama 4-6 saat, tam kuruma 24 saattir.

Kaplama Gücü

Uygulanacak yüzeye ve desen aparatına bağlı olarak tek katta 80-180 gr/m²`dir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

Ambalaj Tipleri

12 - 2,5 - 0,75 L

Benzer Ürünler
İndirimli Ürünler