Tek Boya Akustik Su Bazlı İç Cephe Boyası
Tek Boya Akustik Su Bazlı İç Cephe Boyası

Tek Boya Akustik Su Bazlı İç Cephe Boyası

5,00
Fiyat : ₺165,00(KDV Dahil)

 
› Solventsiz
› Biocide içermez
› Su bazlı boya
› Kokusuz
› Esnek
› Çabuk kurur
› Düşük VOC
› Yüksek örtme gücü
› Yağlı boya parlaklığında
› Leke ve kir tutmaz
 › Zamanla yaşlanmaz ve sararmaz
› Maksimum yıkanma ve silinebilme
› Kalıcı ve canlı renkler
› Parlak ve kayıcı yüzey
› Su buharı geçirgenliği ile terleme yapmaz
› Kimyasallara ve atmosferik ortama dayanıklı

Lütfen ağırlık seçiniz.

 

:

Tanım

Reolojik/Akrilik Latex polimer bağlayıcılı, kir ve leke tutmayan, esnek, parlak iç cephe, dış cephe ve ahşap yüzeyler için geliştirilmiş global bir ürün olup, yağlı boya parlaklığında su bazlı lüks sonkat boyadır.

Özellikler

Su bazlı olup, sağlığa zararlı çözücü tiner içermez. Çabuk kurur. Yüksek su buharı geçirgenliği ile iç mekan yüzeylerde terleme yapmadığı gibi kaygan ve parlak yüzey oluşturduğu için küf yosun ve bakteri oluşumuna izin vermez. Çocuk odaları için düşük VOC değeri ile sağlıklı ortam yaratır. Çocuk oyun odaları için biosit içermeyen % 100 silinme ve temizlenme özelliğine sahiptir. Yemekhane ve mutfak gibi mekanlarda kullanım için idealdir. Leke tutmaz, istenildiği kadar yıkanabilir ve silinebilir. Esnek yapısı ile ahşap yüzeylerde ve aksesuarlarda, mermer gibi sert yüzeylerde, astarlanmış metal yüzeylerde çatlama, dökülme, kırılma yapmaz. Solvent içermediği için kokusuzdur. İnsan sağlığına ve çevreye zarar vermez. Parlak ve yüksek örtücülüğe sahiptir. Kolay uygulanır, iyi yayılır ve iyi yapışan bir boyadır. Örtücülüğü yüksektir. Kolay uygulanabilme ile zaman ve işçilikten tasarruf sağlar. UV ışığına dayanıklıdır. Düşük VOC değeri (VOC : 100 g/L ) ile iç mekânlarda sağlıklı ortam yaratır.

Kullanım Yerleri

Macunlama ve astarlama işlemleri yapılmış sıva, beton, eternit, alçıpan gibi mineral yüzeylere, ahşaba (uygun astarlanmış metal iç/dış yüzeylere) uygulanır.

Uygulama Şekli

Eski boyalı zeminde duvar uygulaması: Uygulama yüzeyinde bulunan toz, kir, eski kabarmış boya kalıntıları, tebeşirlenmiş zayıf tabakalar yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Yüzey üzerinde seviye farkı var ise yüzey macunlanmalı ve daha sonra zımparalanarak düzeltilmelidir. Yüzeydeki tozlar alınmalı, zemin tamamen kuru ve temiz olmalıdır. Zemine uygun astar boya uygulaması yapıldıktan sonra ise Tek Akustik Su Bazlı Parlak Boya uygulanmalıdır. Ahşap yüzeylerde: zayıf veya kabarmış boya kalıntıları var ise yüzeyden uzaklaştırılmalı, çukur zeminler var ise macun ile düzeltildikten sonra zımparalanmalıdır. Uygun astar boya uygulamasının ardından ise Tek Akustik Su Bazlı Parlak Boya uygulanmalıdır. Düzgün ahşap yüzeylerde boyanın zemine yapışma değerini ve tutunma özelliğini arttırmak için yüzey ince zımpara ile hafifçe zımparalanmalı ve yüzeydeki toz alındıktan sonra ilk kat boya uygulaması için boya, en fazla %5 oranında su ile inceltilerek zemine uygulanmalıdır, ikinci kat boya uygulaması için ise boya inceltilmesine gerek duyulmamalıdır. Düzgün ve eşit parlaklıkta yüzey elde etmek için homojen bir dağılım sağlanmalıdır. Zemin özelliği iyi bilinmeli ve itinalı bir uygulama yapılmalıdır. Katlar arası bekleme süresi en az 5-6 saattir ve iki kat uygulama yapılması önerilmektedir. Boya, fiziksel direnci bir hafta, kimyasal direnci ise 28 gün sonra kazanır. - Çok sıcak ve rüzgarlı hava koşullarında fırça ya da rulo izini engellenmek için fazla tarama yapılması önerilmez. - Parlak ve kaygan yüzeylerde boyanın akmasını engel lemek ve yapışmayı arttırmak için mutlaka ince bir zımpara uygulamasından sonra boya işlemine geçilmelidir. Kullanmadan önce iyice karıştırınız ve fırça, rulo ya da tabanca ile uygulayınız. Kirli aparatlar, boya kurumadan su ile yıkanmalıdır.

Uygulama Sıcaklığı

+5 °C ile +30 °C dir.

Kuruma Süresi

20 °C ve % 60 nemli ortamda; dokunma kuruması 1-3 saat, tam kuruma 24 saat, kimyasallar için gereken kuruluk süresi 28 gündür.

Kaplama Gücü

Kuru film kalınlığı ( 35± 5 μ ) olacak şekilde 75 gr /m² 1 L Boya ile tek kat 10 ile 16 m² alan boyar, ikinci kat uygulama ile 8 m² / L kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

Ambalaj Tipleri

15 - 7,5 - 2,5 L

Benzer Ürünler
İndirimli Ürünler