Tek Boya Akustik Su Bazlı İç Cephe Boyası
Tek Boya Akustik Su Bazlı İç Cephe Boyası

Tek Boya Akustik Su Bazlı İç Cephe Boyası

5,00
Fiyat : ₺165,00(KDV Dahil)

Solvent ve biocide içermeyen bu Akustik Su Bazlı Parlak İç Cephe Boyası; kokusuz, esnek, çabuk kuruyan, yüksek örtme gücüne sahip, parlak, leke ve kir tutmayan, parlak ve kaygan iç cephe boyası.

Lütfen ağırlık seçiniz.

 

:

Özellikleri

Reolojik/Akrilik Latex polimer bağlayıcılı bu akustik su bazlı parlak iç cephe boyası, su bazlı, tiner içermeyen ve su buharı geçirgenliği sayesinde iç mekan yüzeylerde terleme yapmaz. Küf, yosun ve bakteri oluşumunu engeller. Silinme ve temizlenme özelliğine sahiptir. Solvent içermediği için kokusuzdur, leke bırakmaz.

Kullanım Yerleri

Macunlama ve astarlama işlemleri yapılmış sıva, beton, eternit, alçıpan gibi mineral yüzeylere, ahşaba uygulanır.

Uygulama Şekli

Eski boyalı zeminde duvar uygulaması: Uygulama yüzeyinde bulunan toz, kir, eski kabarmış boya kalıntıları, tebeşirlenmiş zayıf tabakalar yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Yüzey üzerinde seviye farkı var ise yüzey macunlanmalı ve daha sonra zımparalanarak düzeltilmelidir. Yüzeydeki tozlar alınmalı, zemin tamamen kuru ve temiz olmalıdır. Zemine uygun astar boya uygulaması yapıldıktan sonra ise Tek Akustik Su Bazlı Parlak Boya uygulanmalıdır. Ahşap yüzeylerde: zayıf veya kabarmış boya kalıntıları var ise yüzeyden uzaklaştırılmalı, çukur zeminler var ise macun ile düzeltildikten sonra zımparalanmalıdır. Uygun astar boya uygulamasının ardından ise Tek Akustik Su Bazlı Parlak Boya uygulanmalıdır. Düzgün ahşap yüzeylerde boyanın zemine yapışma değerini ve tutunma özelliğini arttırmak için yüzey ince zımpara ile hafifçe zımparalanmalı ve yüzeydeki toz alındıktan sonra ilk kat boya uygulaması için boya, en fazla %5 oranında su ile inceltilerek zemine uygulanmalıdır, ikinci kat boya uygulaması için ise boya inceltilmesine gerek duyulmamalıdır. Düzgün ve eşit parlaklıkta yüzey elde etmek için homojen bir dağılım sağlanmalıdır. Zemin özelliği iyi bilinmeli ve itinalı bir uygulama yapılmalıdır. Katlar arası bekleme süresi en az 5-6 saattir ve iki kat uygulama yapılması önerilmektedir. Boya, fiziksel direnci bir hafta, kimyasal direnci ise 28 gün sonra kazanır. - Çok sıcak ve rüzgarlı hava koşullarında fırça ya da rulo izini engellenmek için fazla tarama yapılması önerilmez. - Parlak ve kaygan yüzeylerde boyanın akmasını engel lemek ve yapışmayı arttırmak için mutlaka ince bir zımpara uygulamasından sonra boya işlemine geçilmelidir. Kullanmadan önce iyice karıştırınız ve fırça, rulo ya da tabanca ile uygulayınız. Kirli aparatlar, boya kurumadan su ile yıkanmalıdır.

Benzer Ürünler
İndirimli Ürünler