Tek Boya Flexible Dış Cephe Boyası

Tek Boya Flexible Dış Cephe Boyası

0,00
Fiyat : ₺269,99(KDV Dahil)

 › Su bazlı, mıknatıs gibi yapışkan ama esnek
 › Mat - düz görünümlü, esnek ve sert yapılı
 › Sert iklim koşullarına dayanıklı, nefes alma
 › Yüksek su buharı geçirgenliği, çevre dostu
 › Yüksek su ve alkali ve UV dayanımı
 › Donma - çözülme etkisine dayanıklı
 › Yüzey özelliklerini koruma
 › Düşük kir tutma özelliği
 › Uzun ömürlü canlı dış cepheler
 › Sıva ve çimento çatlaklarını 1,5 mm kadar
 köprüleyerek beton koruma
 › UV kürlenmeli

 

Lütfen ağırlık seçiniz

:
Tanım

Gün ışığı ile kuruyan tamamı özel saf akrilik reçine esaslı olup, 1,5 mm ‘ e kadar çatlak köprüleme özelliğine sahiptir. Zor hava koşullarına dayanıklıdır (-20 ° C). Yüksek UV, su buharı, alkali dirençli özelliklerine sahip olup, mat ve düz görünümlü esnek, uzun ömürlü, su bazlı özel bir dış cephe boyasıdır.

Özellikler

Atmosferik soğuk-sıcak ve su döngüsü sırasında bir mıknatıs gibi yüzeye yapışırken, çimento yüzeyindeki çatlakların üzerini yaylı bir köprü gibi örterek 1-1,5 mm kadar uzamasına olanak sağlar. Boyanın yüzeyindeki su, boya tarafından emilmediğinden çimento yüzeyine ulaşmadan buharlaşarak ortamı terk eder. Böylece çimento zeminde; ısı farkından oluşacak genleşme sırasında veya önceden var olan kılcal çatlakların büyümesi engellenmiş olur. Esneklik özelliği sayesinde çatlama, kırılma yapmaz. Boya ve çimento zemini korur. Yüzey üzerinde kir tabakasının oluşumunu önler ve uzun ömürlü, estetik, sağlam canlı yüzeylere sahip olmanızı sağlar.

Kullanım Yerleri

En çok beton ve sıva üzerinde uygun astar ile astarlanmış yüzeylerde kullanılmaktadır. Çimento bazlı tüm dış cephelerde, tuğla, gaz beton gibi zeminlerde kullanılır.

Uygulama Şekli

Uygulama yüzeyinde bulunan toz, kir, eski kabarmış boya kalıntıları yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Yüzey üzerinde seviye farkı var ise uygun sıva veya macun ile düzeltilmeli, macun işleminden sonra zımparalanmalıdır. Yüzeydeki tozlar alınmalı ve zeminin tamamen kuru ve temiz olduğundan emin olunmalıdır. Daha sonra Tek Bariyer Astar uygulamasına geçilmelidir. Astar uygulamasından en az bir gün sonra Flexible Mat Dış Cephe Boyası fırça veya rulo ile % 5-10 oranında su ile inceltilerek uygulanmalıdır. Katlar arası bekleme süresi en az 4 saattir. İki kat uygulama yapılması önerilir. Fiziksel ve kimyasal mukavemetini en az 28 gün sonra kazanır. Kirli uygulama aparatları su ile temizlenir. İstenildiğinde desen rulosu ile kaplama şeklinde uygulama yapılabilir.

İndirimli Ürünler