Tek Barıyer Dış Cephe Astarı
Tek Barıyer Dış Cephe Alçısı

Tek Barıyer Dış Cephe Astarı

5,00
Fiyat : ₺69,99(KDV Dahil)

Lütfen Ağırlık Seçiniz

› Su bazlı ve nefes alır
› Beton korumalı ve çevre dostu
› Sağlam zemin oluşturur
› Zararlı tuzları taşımaz, Su ve alkali dayanımı
› Son kat boya yüzeyinde
› Renk dalgalanması veya
› Renk açılması (beyazlama)olmaz
› Yüksek su buharı geçirgenliği
› Yüksek tiksotropik özellik gösterir
› Beton ve dış cepheye yüksek aderans sağlar
› Yüksek yaş ovalama direncine sahip
› Uzun ömürlü canlı dış cepheler

:

*Saf akrilik reçine esaslı olup (APEO), dış cephe son kat boya koruması için üretilmiştir. Özellikle, nemli ve bol yağışlı ortamlar ve dış cephe boyasının yaşlanmasını engellemek, dış cephe yüzeyinde çiçeklenmeyi, renk değişimini, boya çatlaklarını önlemek amacıyla geliştirilmiş özel bir su bazlı mat astar boyadır.

*Saf akrilik reçine esaslı olup (APEO), dış cephe son kat boya koruması için özellikle nemli ve bol yağışlı ortamlar ve dış cephe boyasının yaşlanmasını engellemek dış cephe yüzeyinde çiçeklenmeyi, renk değişimini, boya çatlaklarını önlemek amacıyla geliştirilmiş özel bir su bazlı mat astar boyadır.

*Duvar korumasının temeli uygun astar boyanın seçimidir. Bu nedenle yüksek dolgulu dış cephe boyaları açık gözenekli olduğundan, atmosferik koşullardan kaynaklanan yağmur, kar ve su buharı açık gözeneklerden emilerek dış cephe boyanın ıslanmasına neden olur. Kış aylarında soğuk ve nemli ortamlarda yüzeye yapışan nemli ıslaklık, yaz aylarında ise bağıl nemin yüksek olduğu dönemlerde sıcak su buharının buharlaşma hızının azalması ile su buharı boya yüzeyini ıslatarak boyadan astara ve çimentolu sıva yüzeyine doğru girmeye başlar. Çimento zeminine ulaşan nemli su, beton ve sıvayı ıslatarak çözülmesine sebep olur. Islanan sıva ve çimento bünyesine aldığı suyun buharlaşması esnasında yapısında bulunan karbonatlı tuzları alarak boya yüzeyine doğru taşır bu da zamanla boya çatlaklarına ve dökülmelere neden olur. Boyanın sıcak havada kuruması ile yüzeyde renkli lekeler, beyazlanma ve çiçeklenme oluşturur. Bu amaçla üretilen Tek Bariyer Dış Cephe Astarı; çimentolu sıva ile boyalı yüzey arasında bir bariyer oluşturur. Yüksek su buharı geçirgenliği ile homojen olarak su ve nem ortamdan buharlaşırken düşük su emme direnci ile boya çatlamasına, dökülmesine ve renk değişimine engel olur. Zararlı tuzların yüzeye taşınmasını önler. Boya sarfiyatını azaltır, son kat dış cephe boyasını daha uzun süreli ve canlı olarak korur.

*Uygulama zemini eski ve yıpranmış ise gerekli tamirat işlemleri yapıldıktan sonra uygulama yüzeyinde bulunan toz, kir veya eski kabarmış boya kalıntıları temizlenmelidir. Yüzey üzerinde seviye farkı var ise uygun macun ile düzeltilmeli ve zımparalanmalıdır. Zeminin tamamen kuru ve temiz olduğundan emin olunduktan sonra Tek Bariyer Astar uygulamasına geçilmelidir. Astar fırça veya rulo ile % 10-15 oranında su ile inceltilerek uygulanmalıdır. Tek kat uygulama yapılabilir ancak 2 kat uygulama yapılması, gerek beton koruma gerekse boya koruma için daha etkili olacaktır. Katlar arası bekleme süresi en az 4-6 saattir. Ürün su bazlı olup uygulama yüzeyinin durumuna bağlı olarak fırça veya rulo ile ağırlıkça %10 -15 oranında su ile inceltilmelidir. Kirli uygulama aparatları su ile temizlenir.

*Ortam ve uygulama yüzeyinin sıcaklığı + 5 ile 30 °C olmalıdır.

*20 °C ve % 60 nemli ortamda dokunma kuruması; 2 saat, tam kuruma 24 saattir. Uygulama yüzeyinin özelliğine ve ortam koşullarına bağlı olarak değişim gösterebilir.

*Uygulama zeminine bağlı olarak ortalama tek katta 8 -10 m² /L kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

*RENK : BEYAZ

İndirimli Ürünler